شما میتوانید این مستند را با کیفیت بالا از این لینک ( کلیک کنید ) دانلود نمائید 

مستند ” تبدیل شدن به وارن بافت ” در سال ۲۰۱۷ ساخته شد. این مستند داستان زندگی شخصی و تجاری وارن بافت را از کودکی تا امروز به تصویر می کشد. وارن بافت یکی از محترم ترین سرمایه گذاران آمریکا است و در این مستند خوش ساخت و حرفه ای، به شما در مورد رازهایش می گوید. او کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌ گذار، نیکوکار و دومین مرد ثروتمند دنیا است.

او با حدود ۶۲ بیلیون دلار سرمایه، تبدیل به ثروتمندترین مرد جهان شده است.

او هم اکنون ۸۷ سال سن دارد  و مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی است. برکشایر چهارمین کمپانی بزرگ در بین ۵۰۰ کمپانی موفق دنیا است.

برکشایر دارای تجارت ها و بیزینس های خیلی زیادی است که به صورت مجزا از هم کار می کنند و وسعت زیادی از شرکت مرکزی برکشیر هاتاوی را شامل می شوند.

۷۰ یا شاید ۸۰ بیزینس در برکشایر فعالیت دارند.

همیشه دو قانون سرمایه گذاری برای وارن وجود داشت و او آن ها را از بن گراهام یاد گرفته بود. قانون شماره یک هرگز پول را از دست نده.

قانون شماره دو هرگز قانون شماره یک را فراموش نکن.

او می گوید: ” من اکنون ۶۰ سال است که کارم را مثل رقصیدن میبینم. فقط به این دلیل که کاری را که انجام می دهم، دوست دارم و عاشق آن هستم.

من احساس میکنم خیلی خیلی خوش شانس هستم.” در سال ۲۰۱۶ وارن بافت ۲۴٫۳ بیلیون دلار از سهام شرکت برکشایر رو به خیریه بخشید. سهام باقی مانده در حال حاضر در حدود ۶۳ بیلیون دلار ارزش دارد.

بیوگرافی وارن بافت

وارن بافت زاده ۳۰ آگوست ۱۹۳۰ است. او کارآفرین، بازرگان، سرمایه ‌گذار و نیکوکار آمریکایی است که به‌ عنوان موفق ‌ترین سرمایه‌ گذار قرن بیستم شناخته می‌شود.

او هم‌ اکنون به‌ عنوان مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی فعالیت می‌کند.

وارن بافت، یکی از مشهورترین چهره‌ های دنیای سرمایه ‌گذاری و سومین فرد ثروتمند در جهان است. سبک سرمایه ‌گذاری او، الگوی بسیاری از فعالان اقتصادی جهان است.

وارن از سیستم شناور برای سرمایه‌ گذاری بر روی شرکتش استفاده کرده ‌است. او در ابتدای کارش در برکشایر بر روی سرمایه ‌گذاری بلند مدت در بازار بورس متمرکز شده ‌بود ولی به تازگی تصمیم به خرید تمامی سهام شرکت دارد.

بافت با استفاده از این استراتژی و فعالیت مداوم در حوزه مبادلات سهام اختصاصی، امروزه از طریق شرکت برکشایر هاتاوی، کنترل و مدیریت شرکت های فرعی فراوانی را بر عهده دارد.

او همچنین دارای سهام قابل ‌توجهی درشرکت های زیادی است.

مشهورترین آن ها عبارتند از: ولز فارگو، شرکت کوکاکولا، آمریکن اکسپرس و آی ‌بی ‌ام.

او تجارت خود را از فروش آدامس و بطری ‌های کوکاکولا و مجله‌ های هفتگی شروع کرده است. او دو قانون مهم دارد. اول: پول را از دست ندهید و قانون دوم: قانون اول را فراموش نکنید.

بحران مالی مشهور جهان در سال ۲۰۰۷، شرکت برکشایر را نیز تحت تاثیر قرار داد. آن‌ ها در سه‌ ماهه‌ ی سوم سال ۲۰۰۸ با افت درآمد ۷۷ درصدی مواجه شدند.

البته در همین سال بود که وارن بافت به رتبه ‌ی اول ثروتمند ترین افراد جهان رسید. یک سال بعد، بیل گیتس جایگاه خود را از وارن بافت پس گرفت.

این سال‌ ها در مجموع برای تمامی سرمایه ‌داران جهان، سیاه و تاریک بودند.

بافت نیز از این قاعده مستثنا نبود و در ۱۲ ماه، سرمایه‌ ای حدود ۲۵ میلیارد دلار را از دست داد.

وارن بافت در سال ۲۰۱۲ به سرطان مرحله ‌ی یک پروستات مبتلا شد و با گذراندن دوره‌ ی ۴۴ روزه شیمی‌ درمانی آن را درمان کرد.

میلیاردر ۸۷ ساله آمریکایی در حال حاضر ثروتی در حدود ۸۷.۵ میلیارد دلار دارد.